KONST / Litografier / Färglitografi 6903473
*
nr 690 3473
Fritz Axel From
(f. 1925), Sverige
Färglitografi , Fritz Axel From (f. 1925), -1960, 81/150, 39x49
Fritz Axel From, född 1925, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2011
kl 18:54:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 05:31:51
1
Vinnande bud
4/4 17:38:47
2
150 kr
- Konstnär/Designer
Fritz Axel From
Fritz Axel From, född 1925, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Fritz Axel From
- Läs mer...
Rudolf Gowenius (1896-1960)
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fritz axel from färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03
*
Fritz Axel From
Fritz Axel From, född 1925, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Fritz Axel From
nr 690 3473
Fritz Axel From
(f. 1925), Sverige
Färglitografi , Fritz Axel From (f. 1925), -1960, 81/150, 39x49
Fritz Axel From, född 1925, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/3 05:31:51 | 1 | Vinnande bud |
4/4 17:38:47 | 2 | 150 kr |
- Konstnär/Designer
Fritz Axel From
Fritz Axel From, född 1925, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Fritz Axel From
- Läs mer...
Rudolf Gowenius (1896-1960)
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fritz axel from färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:03